Obrazy są świetnym wykończeniem każdego pomieszczenia. Uzupełniają pustą ścianę, dodają wnętrzu ciepła i szyku. Cieszą oko, inspirują. Jednym z popularniejszych ostatnio rodzajów ściennej ozdoby są druki na płótnie – jednocześnie eleganckie oraz nie przytłaczające pomieszczenia. Nie musimy ograniczać się do reprodukcji i gotowych grafik – nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami wybrali jak dokładnie ma wyglądać nasz wymarzony obraz.

Stworzenie własnego obrazu

Dzisiejsze drukarnie, oprócz standardowego druku odbitek, mają dość obszerne oferty. Najczęściej są to plakaty, fotoksiążki i fotokubki, na których możemy umieścić wybrane przez siebie zdjęcia, zazwyczaj za pomocą prostej internetowej aplikacji. Droższym, ale znacznie ozdobniejszym pomysłem są fotoobrazy na płótnie. Wymagają zdjęć o bardzo dobrej jakości. Możemy wybrać rozmiar, rodzaj płótna, w czasem dodatkowe usługi – na przykład zabezpieczenie druku werniksem. Część drukarni ma w ofercie balans kolorów czy drobne poprawki ilustracji, aby zadbać o najlepszą jakość finalnego fotoobrazu. Zamówienie złożyć możemy osobiście, chociaż największą wygodę dostarczają sklepy internetowe, na których możemy dokładnie i w spokoju przejrzeć całą ofertę.

Płótno dodaje klasycznej elegancji każdemu obrazowi. Bawełna jest bardziej szlachetnym wykończeniem niż papier oraz pasuje do dowolnej tematyki.

Jak wykonywane są fotoobrazy na płótnie?

Ważne jest, aby fotoobrazy na płótnie zamawiać w sprawdzonej firmie, która dba o wykonanie swoich produktów. Aby druk wyszedł jak najlepiej, niezbędna jest wysoka jakość płótna i pigmentów. Rodzajów płótna jest wiele – o różnej gramaturze i stopniu połysku. Jeśli nie wiemy, które będzie najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb, warto zasięgnąć porady specjalisty. Niezbędne jest, aby pigmenty były nietoksyczne dla nas i środowiska. Dzięki temu mamy pewność, że farba na zawieszonym obrazie w pokoju nie będzie wydzielać trujących oparów. Na trwałość konstrukcji wpływają krosna, na których płótno jest oprawiane. Dobrze jest, gdy drukarnia stosuje krosna malarskie z litego drewna, które są bardziej odporne niż te z płyt MDF.

Fotoobrazy na płótnie mogą zostać zabezpieczone werniksem, który chroni dzieło przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć czy promienie słoneczne. Dzięki temu zachowają swoje kolory na dłużej.

Gdzie pasują fotoobrazy na płótnie?

Fotoobrazy są znakomitą ozdobą każdego wnętrza. Są eleganckie, ale nie przesadne. Dzięki braku tradycyjnej ramy nie wymuszają określonego stylu wnętrza. Mogą być przenoszone w dowolne pokoje, a meble i dodatki można dowolnie zmieniać, nie wymagając zmiany oprawy.
Jest to też doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Wspólne zdjęcia na płótnie są wspaniałą i estetyczną pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *