Myślisz o zapisaniu się na kurs masażu? A może już to zrobiłaś? Jest to doskonały pomysł! Masaż poprawia ukrwienie, dzięki czemu pośrednio wpływa na wszystkie organy wewnętrzne i układy. Ponadto relaksuje i wzmacnia mięśnie, które mogą odpocząć po ciężkiej pracy i nabrać sił na nowy dzień. Masaż ponadto niesamowicie relaksuje i pozwala zaprzestać myślenia o problemach dnia codziennego. Nic dziwnego, że zajęcia z masażu są tak popularne. Zobacz jak przygotować się na zajęcia.

Nie wiem jaki kurs wybrać!

Jeszcze nie zapisałaś się na kurs, bo nie wiesz, jaki będzie najbardziej dla Ciebie odpowiedni? Możesz wybrać na początek masaż klasyczny lub relaksacyjny, które są najbardziej uniwersalne – na celu mają poprawić ogólny stan psychofizyczny. Jeśli chcesz bardziej wyspecjalizowane nauki, do dyspozycji masz kilkadziesiąt różnych sztuk, w zależności od miejsca pochodzenia, używanych technik, partii ciała, na które wpływa oraz efektu jaki ma wywrzeć. Popularne są różne rodzaje masaży azjatyckich – tajski, balijski, hinduski, Shantala czy Shiatsu. W zależności od partii ciała na który wykonywany jest masaż, mogą to być masaże całego ciała, tkanek głębokich, twarzy, głowy, dłoni czy stóp. Masaże mogą różnić się też celem. Są zabiegi przeznaczone specjalnie dla seniorów, dla dzieci, sportowców, kobiet ciężarnych, czy też osób pracujących w biurze.

Szkoła masażu – czy trzeba się specjalnie przygotować?

Jeśli zapisałeś się już na określony kurs w określonym terminie, powinieneś odpowiednio się przygotować. Niektóre zajęcia trwają zwykle dzień lub kilka dni, ale niektóre kursy przygotowujące do pracy profesjonalistów trwają po kilkadziesiąt godzin.

Należy mieć na sobie niekrępujący ruchów strój, na przykład t-shirt i spodnie dresowe lub legginsy, oraz obuwie zmienne. Warto przy sobie mieć jeden lub dwa duże ręczniki, które przydadzą się zwłaszcza przy okazji zajęć praktycznych. Nie najadaj się przed zajęciami, gdyż możesz poczuć się niewygodnie. Oczywiście przyjdź czysty i zadbany – każdy masuje innych kursantów. Jeśli masz długie włosy, zepnij je aby nie przeszkadzały w masowaniu. Zdejmij biżuterię, zwłaszcza z dłoni oraz długie kolczyki i naszyjniki. Pamiętaj że wiele masaży wykonywanych jest na nagie ciało, więc trzeba będzie rozebrać się do bielizny.

Czego spodziewać się na kursie masażu?

Oprócz zajęć praktycznych, przekazane zostaną podstawy anatomii i fizjologii, zalety terapii oraz konkretnego rodzaju masażu, teoretyczne zasady, metodyka zabiegu i stosowane techniki. Uczestnicy zapoznają się też z tym, jak przygotować pacjenta do masażu oraz po, oraz jakie są przeciwskazania i wskazania do określonych typów masażu. Później następuje część praktyczna, podczas której wszyscy uczestnicy wykonują dane ruchy na sobie nawzajem pod bacznym okiem instruktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *